Přeskočit na hlavní obsah

Co je to Kayenský pepř?

O kayenském pepři (kajenském, cayenském) se dočtete ve všech orientálních kuchařkách a je doslova v každém druhém receptu na orientální Tajine. Bohužel, stejně jako spousta ostatních orientálních dochucovadel, se stal kayenský pepř obětí hledačů alternativní medicíny a některé bláboly, které se českým internetem táhnou jako dým za parním vláčkem, jsou nejen nepravdivé, ale dokonce i nebezpečné.

Kayenský pepř v přírodě:


Nejpůvabnějším nepochopením ve věci kayenského pepře je jeho skutečná podstata - vůbec se nejedná o pepř, ale o papriku. Jedna z odrůd chilli papriček (Cayenne) se anglicky řekne Cayenne pepper. Aha? A někdo chytrý byl za prvním nepřesným překladem do češtiny, který poté zlidověl. Vadí to něčemu? Vlastně vůbec ne.

Pokud si dneska koupíte v obchodě s kořením kayenský pepř, bude se jednat o směs podrcených chilli papriček různého stádia zralosti a různých odrůd. Má oranžovou až červenou barvu a pálí jako sedm čertů, za což vděčí složce známé jako kapsaicin.


Chilli papričky se sklízejí ve všech stádiích zralosti, podobně jako další odrůdy paprik. Mění se tak zastoupení aromatických složek a celková chuť. V kayenském pepři najdete pečlivě vybranou směs nejen ze všech stádií zralosti, ale často i z více odrůd chilli papriček.


Kayenský pepř v kuchyni:

Jak jsme si řekli, magický kayenský pepř je vlastně obyčejné sušené chilli. I když, žádné chilli není obyčejné, jedná se o naprostý základ opravdu pálivé chuti, v minimálním množství příjemně aromatizuje, ve větším vyhání démony z těla. Sušené chilli můžete dát do čehokoliv, hodí se dokonce i do sladkých kombinací, ale rozhodně k masu a do jakékoliv orientální kuchyně. Chilli samozřejmě naprosto perfektně znají i maďaři, takže ho najdete napříč celou uherskou kuchařkou, od gulášů až k pálenkám.

Kayenský pepř samozřejmě najdete ve velké části Tajine receptů. Když vám neujede ruka, bude to vaše oblíbené koření. Povídačkám o zázračných zdravotních účincích moc nevěřte.


Takto krásně vypadá sklizeně chilli papriček sušená na slunci. Pokud vás to láká lehce ochutnat, potřebovali byste malý nůž a pinzetu a hoooodně chleba na zajezení...


Kayenský pepř v lékárně:

Povídá se toho dost a některé věci spadají do klamavých informací, takzvaných hoaxů. Že chilli prokrvuje, zabíjí bakterie a protahuje nos, o tom není žádná diskuse, ale měli bychom zůstat u toho.

Aplikace kayenského pepře na podlitiny, křečové žíly, trombózy, srdeční arytmii nebo dokonce infarkt, u otravy potravinami, nebo zastavení krvácení z řezných ran, to už jsou nepodložené "urban legends" a v rámci vlastního zdraví bych doporučovala se na ně vůbec nespoléhat.

Jako alarmující lze označit neustále šířenou zprávu, jak jakýsi vymyšlený doktor léčí kapkami z kayenského pepře akutní (tedy právě probíhající) infarkt. Nedělejte to, nezkoušejte a hlavně nešiřte. Zvýšení tepu a stažení cév je přesný opak toho, co postižený pacient potřebuje, a může ho to rovnou zabít.

Použité fotografie: Pixabay.com

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jehněčí Tajine Ras El Hanout

Stejně jako k pomalu dušeným pokrmům Tajine patří určitá obvyklá koření, jako je zázvor a římský kmín, nejobvyklejším masem pro přípravu není zdaleka vepřové a kuřecí, které známe z naší středoevropské kuchařky, ale jehněčí. To samozřejmě seženete i tady, ale pravděpodobně vám to chvilku zabere. Výsledek vás ale překvapí pestrou škálou cizokrajných chutí.

Zeleninové Tajine na marocký způsob

Říci o nějakém Tajine receptu, že je (nebo není) na marocký způsob, je poněkud neomalené. Hrnce Tajine z Maroka pocházejí, kromě země původu se historicky používaly pouze na severu Afriky a ať už do Tajine dáte cokoliv, vlastně to připravujete na marocký způsob. Ok, taky jsem mohla napsat, že si uděláme Tajine z rajčat, cibule, česneku, zázvoru, skořice, římského kmínu, cayenského pepře, cuket, mrkve, lilku a cizrny. Je to takhle lepší? :-)

Tajine z králičího masa

Králičí maso u nás v české kotlině nemá zdaleka tolik pozornosti, kolik by si zasloužilo. Ano, je dražší, než fádní vepřové nebo kuřecí. Ale je dost možné, že s větší poptávkou by přišla i produkce ve velkém, na kterou sice všichni nadávají, ale která jako jediná dokáže posunout cenu dolů.
Ale k věci. Dnes si uděláme králíka s čerstvým zázvorem, kmínem, skořicí, koriandrem a šafránem.